Czytasz dzięki

Polacy w czołówce otyłych

DI
opublikowano: 14-07-2015, 22:00

Problem ten dotyczy aż 23,3 proc. społeczeństwa

Choć poprawiliśmy o 0,5 pkt. zeszłoroczny wynik w Światowym Indeksie Bezpieczeństwa Żywnościowego DuPont, to w światowym rankingu spadliśmy o dwie pozycje, na 28 miejsce. W dół, poza lepszymi wynikami innych krajów, pociągnęła nas nieco niższa cenowa osiągalność żywności.

Lusmi82/RGB Stock

Najsłabiej oceniono polski poziom wydatków na badania i rozwój w rolnictwie, zresztą trzeci rok z rzędu. Niechlubny wynik mamy też w zakresie otyłości – zajmujemy 10 miejsce w Europie, a problem ten dotyczy aż 23,3 proc. społeczeństwa.

17

Takie miejsce zajmuje Polska wśród krajów europejskich w Światowym Indeksie Bezpieczeństwa Żywnościowego.

18,5 proc. Taki jest udział wydatków na żywność w budżecie domowym typowego Polaka. W przypadku statystycznego Niemca to 11,7 proc., a Słowaka — 17,4 proc.

100 Tyle punktów, czyli maksimum, otrzymaliśmy w obszarach: programy wspierające bezpieczeństwo żywnościowe, dostęp rolników do finansowania, standardy żywienia i bezpieczeństwo żywności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane