Polacy z Wielkiej Brytanii wyślą na Święta rekordową kwotę

AD
opublikowano: 22-11-2016, 14:49

Nawet 10 mln GBP prześlą w tym roku Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii swoim rodzinom w Polsce - szacuje TransferGo, brytyjski pośrednik finansowy kierujący usługi do emigrantów. Według instytucji będzie to nawet dwukrotnie więcej niż przed Bożym Narodzeniem w latach ubiegłych.

TransferGo zaznacza, że co roku okres przedświąteczny generuje większe przepływy finansowe od Polaków na Wyspach. Niektóre instytucje finansowe przewidywały jednak, że w związku z po-brexitowym zamieszaniem na rynku walutowym i obniżeniem wartości funta mogą to być kwoty niższe niż w latach ubiegłych. TransferGo zaprzecza tym spekulacjom, ponieważ już notuje większe zainteresowanie przelewaniem funduszy do rodzin w Polsce. Prognozuje również, że mogą paść rekordowe kwoty.

- W zeszłym roku w samym listopadzie oraz październiku Polacy przesłali ok. 4 mln GBP z Wielkiej Brytanii do Polski. Jednak w tym roku kwota ta została już prawie podwojona i wynosi 7 mln GBP - informuje TransferGo w komunikacie prasowym. Manager tej instytucji na Polskę Paulina Kafara szacuje nawet, że może to być łącznie 10 mln GBP. Średnia kwota jaką jednorazowo przelewają Polacy waha się w ciągu roku pomiędzy 300 a 500 GBP, by w okresie około świątecznym urosnąć do 700 GBP.

- Wydaje się, że niestabilna sytuacja funta nie powstrzymuje Polaków od wspierania bliskich finansowo w czasie przedświątecznym - podsumowuje Paulina Kafara.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu