Czytasz dzięki

Polacy zaczynają bujać w obłokach

  • Materiał partnera
opublikowano: 26-09-2019, 13:55

Polacy pokochali latanie samolotami. Jeżeli komuś nie zależy na prostowaniu nóg w czasie lotu, już za kilkadziesiąt złotych może polecieć do większości europejskich miast. A co, jeżeli marzą nam się komfortowe podróże w przestworzach?

Czy rozwój General Aviation w naszym kraju może być ciekawą perspektywą dla podróży służbowych i turystyki premium? Wszystko wskazuje na to, że tak. Rynek samolotów prywatnych doskonale rozwija się np. w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy w Czechach. W Polsce jest ich już około tysiąca. Coraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju także taksówki powietrzne, czyli lotnictwo dyspozycyjne.

Targi dla specjalistów i pasjonatów

Odpowiedzią na ten trend jest z pewnością oferta Targów Lotniczych AVIATION EXPO odbywających się od 27 do 28 września w Targach Kielce. Wydarzenie jest skierowane i do przedstawicieli lotniczej branży jak i do prawdziwych pasjonatów oraz ludzi dopiero rozpoczynających realizację marzeń o lataniu. W kieleckim ośrodku będzie można zobaczyć aż 19 statków powietrznych. Pojawią się wiatrakowce, które choć podobne, są lżejsze, tańsze oraz łatwiejsze w obsłudze niż śmigłowce. Potrafią osiągnąć prędkość do 150 kilometrów na godzinę i wznieść się na wysokość 1500 metrów. Nie zabraknie ultralekkich samolotów, takich jak przywieziony specjalnie ze Słowacji VIPER oraz jak co roku AEROPRAKT. Będą także helikoptery: Dynali H3 i pierwszy raz w Kielcach Syton.

- Jest wiele firm specjalizujących się w obsłudze prywatnego pasażerskiego ruchu lotniczego, oferujących wynajem wszelkiego rodzaju odrzutowców, samolotów turbośmigłowych oraz helikopterów w ramach rejsów zagranicznych ale też lokalnych. Air taxi jest coraz bardziej popularną formą przemieszczania bogatych Polaków – mówi Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego. - Natomiast właściciele samolotów prowadzący podniebny biznes mają wiele wyzwań regulacyjnych i praktycznych chociażby z paliwem lotniczym. Na Aviation Expo, które współorganizuję z Targami Kielce, będziemy mogli porozmawiać z Anitą Lisowską z General Aviation Services i Marcinem Szamborskim z Salt Aviation o tym, co ich zdaniem powinno się zmienić, aby polski rynek mógł w pełni rozwinąć skrzydła.

Merytorycznie o lataniu

TECHNOLOGY & LAW FOR AVIATION i GLOBAL DRONE CONFERENCE – te dwie konferencje stanowią doskonałe uzupełnienie ekspozycji Targów AVIATION EXPO. Pierwsza poświęcona będzie zagadnieniom prawnym oraz innowacjom pojawiającym się na lotniskach. Drugie spotkanie dotyczył będzie rozwijającej się w galopującym tempie w naszym kraju branży bezzałogowych statków powietrznych. Prelegentami obu konferencji zostali specjaliści doskonale znani lotniczej Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane