Polak będzie współdecydował o kierunku długofalowych inwestycji UE

DI
opublikowano: 12-06-2013, 14:22

Łukasz Dziekoński zasiądzie w specjalnej grupie powołanej przy Komisji Europejskiej w celu ustalenia reguł wydawania unijnych pieniędzy.

Jako jedyny polski ekspert będzie doradzał w sprawie inwestycji m.in. w energetykę oraz infrastrukturę, w tym drogi i lotniska, które mają pomóc w przywróceniu wzrostu gospodarczego w Europie.


Do powołanej przy Radzie do Spraw Gospodarczych i Finansowych (ECOFIN) Grupy Eksperckiej zaproszono 16 specjalistów z prywatnego i publicznego sektora. Grupa ta ustali zasady wydawania unijnych pieniędzy na długoterminowe inwestycje oraz finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw. Pracom grupy będzie przewodniczył – reprezentujący sektor publiczny – John Moran, sekretarz generalny w Ministerstwie Finansów Irlandii oraz – ze strony sektora prywatnego – Alberto Giovannini, dyrektor generalny Unifortune Asset Management.

Obecnie Łukasz Dziekoński jest członkiem zarządu Marguerite Fund, gdzie jest ekspertem związanym z inwestycjami  w infrastrukturę i energię.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polak będzie współdecydował o kierunku długofalowych inwestycji UE