Polak potrafi planować wydatki

DI
opublikowano: 29-03-2012, 00:00

FINANSE OSOBISTE

61 proc. Polaków deklaruje, że zarządza domowym budżetem, wykorzystując do tego kartkę i długopis, Excela albo specjalistyczne narzędzia — wynika z badania wykonanego przez Interia.pl i firmę doradztwa finansowego Home Broker.

Wynik badania można uznać za bardzo dobry.

Rezultaty mogą też świadczyć o dość wysokim poziomie podstawowej wiedzy ekonomicznej badanych. Z drugiej jednak strony mogą wynikać z trudnej sytuacji ekonomicznej wielu rodzin, która zmusza je do ścisłej kontroli wydawanych pieniędzy. Najwięcej domowych księgowych jest w grupie po 54. roku życia (64 proc.).

Tuż za nią jest grupa wiekowa 25-34 lat (63 proc.). Najmniejszą popularnością zarządzanie domowymi finansami cieszy się w grupie wiekowej 45-54 lata (57 proc.). Badanie przeprowadzono w dniach 24-25 marca w serwisie Interia.pl. Wzięło w nim udział 4462 respondentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polak potrafi planować wydatki