Polbrand przydzielił obligacje serii D i J o łącznej wartości 4,35 mln zł

ISBNews
22-01-2016, 08:33

Polbrand dokonał przydziału obligacji serii D o łącznej wartości nominalnej 1,2 mln zł oraz obligacji serii J o łącznej wartości nominalnej 3,15 mln zł, podała spółka w komunikatach.

W ramach emisji obligacji serii D wyemitowano i przydzielono 1 200 obligacji o wartości 1 000 zł każda. Zostały one objęte przez dwie instytucje finansowe.

Polbrand wyemitował i przydzielił także 3 148 obligacji serii J o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Zostały one objęte przez jeden podmiot.

"Obligacje nie będą przedmiotem wniosku o ich wprowadzenie do obrotu na rynku Catalyst" – podano także.

Polbrand zajmuje się obrotem węglem i produktami energetycznymi, obecnie głównie z Rosji, jednak w celu dywersyfikacji źródeł rozwija również import węgla z USA (węgiel koksujący), Wenezueli, Kolumbii i RPA. W łańcuchu dostaw eksploatuje place węglowe w Gdańsku, Szczecinie i Międzyrzeczu Podlaskim oraz w Braniewie. Spółka ponadto zajmuje się produkcją i sprzedażą ciepła z własnej ciepłowni, jak również prowadzi handel biomasą. Jej obligacje są notowane na rynku Catalyst.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polbrand przydzielił obligacje serii D i J o łącznej wartości 4,35 mln zł