Polcoloritowi nie grozi upadłość

Infostrefa
opublikowano: 23-07-2008, 19:23

Zarząd Polcoloritu uważa, że spółka nie jest zagrożona upadłością. Spółka prowadzi obecnie restrukturyzację i za dwa miesiące przeprowadzi pierwszą ocenę jej wyników - poinformował zarząd Polcoloritu.

Powołując się na raport DM IDMSA, jeden z dzienników napisał, że Polcolorit może mieć problemy z płynnością finansową, jeśli restrukturyzacja spółki nie przyniesie efektów.

"Wbrew tytułowi artykułu, spółka nie jest w żaden sposób zagrożona upadłością" - napisano w komunikacie Polcoloritu.

Zarząd spółki powołuje się na komunikat z 16 czerwca tego roku, w którym spółka informowała o podjęciu działań restrukturyzacyjnych.

Mają one na celu m.in. redukcję kosztów działalności operacyjnej, weryfikację ilości i zmniejszenie łącznej wartości umów na usługi obce oraz eliminowanie wysokopłatnych stanowisk dyrektorów i kierowników.

"Od momentu publikacji powyższego raportu ograniczono liczbę dostawców surowców. Opracowano również priorytety w obszarze działalności handlowej, takie jak: poprawa serwisu u klienta, weryfikacja bazy klientów, struktury asortymentowej, standardów ekspozycji u klientów detalicznych i polityki marketingowej, a także utworzenie działu obsługi klientów inwestycyjnych" - napisano w środowym komunikacie.

"Te i inne postulaty dotyczące restrukturyzacji są obecnie wprowadzane, a ocena ich pierwszych efektów będzie możliwa po dwóch miesiącach" - dodano.

Polcolorit miał w I kw. tego roku 507 tys. zł zysku netto wobec 1,5 mln zł straty netto w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wynik był lepszy od konsensusu rynkowego, który przewidywał stratę w wysokości 670 tys. zł. Przychody wzrosły do 23 mln zł w I kw. tego roku, z 21,8 mln zł i były zgodne ze średnią prognoz na poziomie 23 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Infostrefa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Polcoloritowi nie grozi upadłość