Połczyn-Zdrój wypuści obligacje

TM
opublikowano: 09-04-2010, 00:00

Miasto wyemituje papiery za 4,7 mln zł, które wejdą do obrotu na rynku Catalyst.

Miasto wyemituje papiery za 4,7 mln zł, które wejdą do obrotu na rynku Catalyst.

17-tysięczne miasto z województwa zachodniopomorskiego już cieszy się z autoryzacji Catalyst dla obligacji, które wyemitowano w ubiegłym roku. To oznacza, że jego papiery nie są notowane, ale samorząd otrzymuje swoisty atest, że wypełnia m.in. obowiązki informacyjne.

Władze Połczyna-Zdroju, dysponującego dziś niemal 50-milionowym budżetem, zdobyły wówczas 2,9 mln zł, które przeznaczyły na dokończenie budowy hali sportowo-widowiskowej, modernizację centrum miasta, wkład własny w projektach wodno-kanalizacyjnych i budownictwo socjalne. Czas na drugi krok.

Miasto szykuje się do kolejnej emisji, która tym razem wejdzie do obrotu giełdowego. Dojdzie do tego pod w kwietniu lub w maju. Miasto, które słynie m.in. z uzdrowiska, zamierza zdobyć 4,7 mln zł. Burmistrz Barbara Nowak wie, jak przeznaczyć pieniądze. Głównymi beneficjentami będą firmy budowlane. Miasto chce z obligacyjnych pieniędzy sfinansować prace termomodernizacyjne w zabytkowych obiektach użyteczności publicznej, uzbroić działki pod budownictwo mieszkaniowe czy wesprzeć prace w związane z kanalizacją gminy. Miłośników dziesiątej muzy ucieszy wiadomość o modernizacji lokalnego kina Goplana.

— Wejście ma Catalyst daje mnóstwo atutów. Oprócz szybkości w zdobyciu pieniędzy, elastyczności w ich wydatkowaniu i lepszego postrzegania przez inwestorów, takiej promocji jeszcze Połczyn-Zdrój nie miał —mówi Barbara Nowak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu