Poldim kupił RRD za 1,8 mln zł

opublikowano: 06-02-2007, 20:46

Zarząd województwa małopolskiego sprzedał we wtorek znajdującą się w jego posiadaniu spółkę Rejon Robót Drogowych (RRD) w Jakubowicach. Nabywca wybrany w toku rokowań, firma Poldim SA w Tarnowie, zapłaciła za 100 proc. udziałów 1,8 mln zł.

Zarząd województwa małopolskiego sprzedał we wtorek znajdującą się w jego posiadaniu spółkę Rejon Robót Drogowych (RRD) w Jakubowicach. Nabywca wybrany w toku rokowań, firma Poldim SA w Tarnowie, zapłaciła za 100 proc. udziałów 1,8 mln zł.

Jak poinformowało biuro prasowe marszałka województwa małopolskiego, kupujący podpisał z pracownikami spółki pakiet socjalny zawierający satysfakcjonujące ich warunki zatrudnienia m.in. 5-letni okres gwarancji zatrudnienia. W pakiecie inwestycyjnym Poldim zobowiązał się także do dokapitalizowania spółki nowymi urządzeniami i sprzętem drogowym o wartości 2 mln zł w ciągu dwóch lat od podpisania umowy.

Spółka Rejon Robót Drogowych w Jakubowicach utworzona została w 1999 roku na bazie majątku po zlikwidowanym gospodarstwie pomocniczym Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Firma Poldim powstała w 1999 roku w wyniku prywatyzacji Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Tarnowie.

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane