Polenergia buduje pierwszą w Polsce farmę wiatrową bez wsparcia państwa i PPA

opublikowano: 07-11-2019, 09:45

Polenergia rozpoczyna budowę farmy wiatrowej w Szymankowie o mocy 38 MW, donosi S&P Global Platts podkreślając, że to pierwszy duży projekt OZE w Polsce, który nie wymaga wsparcia państwa ani długoterminowego kontraktu na zakup energii (PPA).

Polenergia poinformowała o uzyskaniu 107 mln zł finansowania projektu z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz mBanku i ING Banku Śląskiego. Turbiny o mocy 3,4 MW, które staną na farmie, ma dostarczyć Siemens Gamesa. Polenergia podkreśla, że większa niż zwykle stosowana w Polsce moc turbin pozwoli obniżył długoterminowy koszt projektu. Budowa farmy potrwa do 2021 roku.

Zobacz więcej

Energetyka wiatrowa

fot. Bloomberg

Polenergia nie wykluczyła udział w aukcji w przyszłym miesiącu na rządowy 15-letni kontrakt na dostawy energii „jeśli pozwoliłoby to zmaksymalizować opłacalność projektu”, informuje S&P Global Platts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, spglobal.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu