Polfa Warszawa drożeje

AT
opublikowano: 14-07-2011, 00:00

Inwestorzy, którzy ubiegają się o kupno producenta leków, muszą skorygować oferty. Cena idzie w górę.

Inwestorzy, którzy ubiegają się o kupno producenta leków, muszą skorygować oferty. Cena idzie w górę.

Do 20 lipca inwestorzy biorący udział w prywatyzacji Polfy Warszawa, czyli Actavis Polska, Arterium Corporation, Harbin Gloria Pharmaceuticals, Adamed i Polpharma, mają złożyć skorygowane oferty wiążące. Wczoraj po sześciodniowych rozmowach z inwestorami Polski Holding Farmaceutyczny (PHF), właściciel Polfy, poprosił ich o podwyższenie cen zakupu. Główną przesłanką są dobre wyniki spółki. Ubiegły rok firma farmaceutyczna zakończyła przychodami na poziomie 365 mln zł i zyskiem netto wynoszącym 44 mln zł.

— Przychody urosły więc o 11,3 proc. W tym roku mają się zwiększyć o 6,1 proc. Wyniki pierwszego półrocza pokazują [spółka ich nie ujawnia — przyp. red.], że osiągnięcie tak ambitnych planów wydaje się realne. I to powinno mieć odzwierciedlenie w ofertach — przekonuje Artur Woźniak, prezes PHF.

Agnieszka Skonieczna, analityk firmy badawczej PMR, potwierdza, że Polfa rośnie szybciej niż rynek i może pochwalić się dobrymi wynikami: w zeszłym roku jej sprzedaż rosła o 8 pkt proc., a w tym roku o 2 pkt proc. szybciej niż sprzedaż w aptekach.

— Warto jednak podkreślić, że od 2012 r. Polfa, która ma w ofercie również leki na receptę, będzie musiała — tak jak inne firmy — zmierzyć się z negatywnymi dla przemysłu farmaceutycznego skutkami ustawy refundacyjnej. Trudno jej będzie powtórzyć równie wysoką dynamikę przychodów — zauważa Agnieszka Skonieczna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu