Polfa wyemituje 3-letnie obligacje serii D o wartości 2 mln zł

ISBnews
22-01-2014, 16:10

Polfa wyemituje 2 tys. obligacji trzyletnich serii D o łącznej wartości 2 mln zł. Cena emisyjna jednej obligacji serii D została ustalona na poziomie jej wartości nominalnej, poinformowała spółka.

"Środki uzyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na przygotowanie przeprowadzenia transakcji zakupu pakietu większościowego akcji spółki będącej właścicielem fabryki farmaceutycznej w Rosji" - czytamy w komunikacie.

Obligacje będą oferowane  w ramach oferty prywatnej, tj. poprzez ofertę skierowaną do nie więcej niż 149 inwestorów imiennie wskazanych, będą obligacjami odsetkowymi, z kuponem odsetkowym wypłacanym kwartalnie.

Spółka zamierza podjąć czynności mające na celu wprowadzenie papierów do alternatywnego systemu obrotu obligacjami Catalyst GPW.

Pod koniec listopada prezes spółki Rafał Bednarczyk informował, że Polfa planuje akwizycje fabryk na terenach Wspólnoty Niepodległych Państw i ASEAN (szczególnie Rosji i Wietnamie) oraz przejście na rynek główny GPW z NewConnect w 2014 roku.

Polfa S.A. - notowana na NewConnect - jest firmą wyspecjalizowaną min. w eksporcie leków gotowych i substancji farmaceutycznych oraz imporcie substancji farmaceutycznych. Obecnie firma z Polski sprzedaje leki i sprzęt medyczny także na Ukrainie, w Kazachstanie i w Bułgarii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / Polfa wyemituje 3-letnie obligacje serii D o wartości 2 mln zł