Policja w Bazylei kupi tesle X za prawie 1 mln CHF

opublikowano: 19-03-2018, 09:31
aktualizacja: 19-03-2018, 09:36

Policja z Bazylei ogłosiła, że chce kupić siedem elektrycznych aut tesla X 100D. Zwierzchnicy policji najmniejszego szwajcarskiego kantonu przekonują, że decyzja jest uzasadniona ekonomicznie.

Policja poinformowała, że przeprowadzone testy wykaały iż tesle X doskonale nadają się do wypełniania jej obowiązków. Wskazała, że auta elektryczne amerykańskiej spółki mają zasięg 500 km na jednym ładowaniu, a policyjne auta pokonują średnio 200 km dziennie. Policjanci wskazują także, że Bazylea skorzysta na zakupie dzięki wyeliminowaniu z policyjnej floty obecnie wykorzystywanych aut z silnikami diesla.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Każda z tesli X, które chce kupić policja, kosztuje 140 tys. CHF. Obecnie wykorzystywane auta nabyto po 90,7 tys. CHF. Policjanci przekonują jednak, że tesle będą tańsze w obsłudze i eksploatacji i mają większą cenę odsprzedaży.

Szwajcarskie media podkreślają, że tesle będą musiały zostać przystosowane do służby w Policji. Ma tym zająć się holenderska firma Force Pro.

- Konwencjonalny samochód przewozi policjanta z miejsca A do B. Te, które kupuje policja z Bazylei, to laptopy na kołach – powiedział Theo Karanfantis, dyrektor sprzedaży w Force Pro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.ch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu