Policja wsiada w hybrydy

MIB, PAP
10-05-2017, 22:00

Hybrydy zaczynają wypierać diesle, również w policji. 34 radiowozy z napędem hybrydowym trafiły właśnie do jednostek policji na Śląsku.

Zastąpią wysłużone samochody z silnikami diesla, co ma się przyczynić do ograniczania smogu. W przyszłym roku policjanci mają dostać 40 kolejnych aut spalinowo-elektrycznych.

Hybrydowe radiowozy Policji
Zobacz więcej

Hybrydowe radiowozy Policji

Fot. policja.pl

Nowe radiowozy to Toyoty Auris z układami hybrydowymi o mocy 136 KM. Koszt ich zakupu to około 3,1 mln zł. Pieniądze wyłożyły samorządy, w tym wojewódzki, oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Katowicach i Komenda Główna Policji. Fundusz przekazał na samochody 900 tys. zł. Jego prezes Andrzej Pilot zapowiedział wsparcie kupna również kolejnych 40 aut, które mają trafić do policjantów w 2018 r.

Popularność aut z napędem hybrydowym rośnie w Polsce od kilku lat. W pierwszym kwartale 2017 r. zarejestrowano u nas 2,9 tys. aut z napędem alternatywnym. To o 95 proc. więcej niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Policja wsiada w hybrydy