Polifarb C-W: kup i trzymaj

Dariusz Karolak
04-11-2002, 00:00

Kurs zaatakował opór 2-letniej linii szyi formacji odwróconej głowy i ramion. Atak został dokonany i chociaż linia ta została tylko naruszona, to można zdecydowanie mówić o przełamaniu 2,5-letniej linii bessy z logarytmicznego wykresu wolumenowego. Ruch cen znajduje potwierdzenie w zachowaniu wskaźników. Sygnały kupna pojawiły się na dziennych RSI i MACD, które pokonały swoje opadające 2-miesięczne linie oporu oraz na tygodniowym stohcastic'u. 5-miesięczny rekord ustanowił wskaźnik ruchu kierunkowego DI+, znacznie zwiększając szansę na zainicjowanie długo oczekiwanej fali wzrostowej. Zasięg zwyżki wynikający z odwróconej RGR wynosi 9 zł.

Ważniejszym od wyników czynnikiem mobilizującym popyt jest gra pod to, że po przejęciu pakietu od Kalona inwestor finansowy zechce skupić wszystkie akcje z rynku w drodze wezwania. To z wyprzedzeniem powinny zacząć dyskontować krajowe fundusze, które dysponując gotówką i czasem mogą od przyszłego inwestora branżowego wynegocjować solidną premię za kontrolę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polifarb C-W: kup i trzymaj