Polifarb Cieszyn: pasywnie i cicho

Dariusz Karolak
opublikowano: 02-03-2001, 00:00

Polifarb Cieszyn: pasywnie i cicho

Chociaż reprezentuję techniczny światopogląd, nie bardzo rozumiem inwestorów na siłę wyprzedających PolifarbC. To naprawdę solidna spółka, w dodatku zajmująca 20 proc. polskiego rynku farb. Taka wycena to wręcz zaproszenie do ogłoszenia wezwania przez inwestora branżowego, który wzorem innych niezbyt przejmuje się interesami drobnych inwestorów. Trudno także zrozumieć pasywną postawę OFE, dla których PC stanowi teraz bardzo atrakcyjną długoterminową inwestycję, bo PC raczej udział w rynku utrzyma, a premia w stosunku do wartości księgowej przekracza 50 proc.

Gorzej wygląda PC od strony technicznej, bo przełamanie dna z 13 X oznacza podwyższone ryzyko dotarcia do dna z czasów kryzysu rosyjskiego przy 3,8 zł. Oczywiście to inwestorzy kreują rynek i pierwsze próby znaczącej akumulacji mogą spowodować powrót zainteresowania PC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu