Poligon doświadczalny

BAW
opublikowano: 12-04-2018, 22:00

13 kwietnia 2018 r. w Katedrze Telekomunikacji na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (AGH) odbędzie się uroczyste uruchomienie pierwszej w pełni funkcjonalnej sieci komórkowej na uczelni w Polsce. Demonstracyjna sieć LTE powstała na bazie najnowszych rozwiązań telekomunikacyjnych dostarczonych przez firmę Nokia. Instalacja działa na takich samych zasadach jak sieci operatorów komercyjnych. Ma licencjonowanączęstotliwość udostępnioną przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W jej skład wchodzą serwery, stacje bazowe (na zewnątrz i wewnątrz budynku), anteny i wykupiona licencja na pasmo radiowe.

Sieć będzie pewnego rodzaju poligonem badawczym. Naukowcy i studenci AGH będą testowali najnowsze rozwiązania infrastruktury komunikacyjnej wdrażane w firmach z myślą o technologii 5G, np. Mobile Edge Computing i aplikacje internetu rzeczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu