Polimex: kolejny wierzyciel zgłasza wniosek ogłoszenie upadłości

ISBNews
opublikowano: 04-11-2014, 13:21

Warszawski sąd rejonowy umorzył postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku Polimeksu-Mostostalu, wszczęte na wniosek Bilfinger Industrial Services Polska, podał Polimex. Jednocześnie spółka poinformowała, że wniosek o jej upadłość likwidacyjną złożył Elektron-Inwestycje.


Polimex poinformował w komunikacie "o postanowieniu Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie Sąd Gospodarczy X Wydział Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Naprawczych z dnia 29 października 2014 roku o umorzeniu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku dłużnika wraz z zabezpieczeniem majątku dłużnika w postaci ustanowienia zarządu przymusowego nad majątkiem dłużnika i wyznaczenie zarządcy przymusowego, wszczętego na wniosek wierzyciela spółki - firma Bilfinger Industrial Services Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Umorzenie postępowania nastąpiło na wniosek wierzyciela o cofnięciu wniosku o upadłość, podkreślono.

W odrębnym komunikacie Polimex podał, że jego wierzyciel - firma Elektron-Inwestycje sp. z o.o. z siedziba w Świętochłowicach 27 października 2014 roku złożył do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie – Wydział X Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku dłużnika.

"Spółka zamierza podjąć działania prawne zmierzające w szczególności do umorzenia postępowania o ogłoszenie upadłości" - czytamy w komunikacie.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. W 2013 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 2,4 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane