Polimex-Mostostal przejmie rumuńską GK Coifer za maksymalnie 25 mln EUR

ISB
18-02-2008, 12:09

Polimex-Mostostal w wyniku podpisanej w  ubiegły czwartek warunkowej umowy kupi w dwóch etapach od trzech osób prywatnych 100% udziałów w rumuńskiej Grupie Kapitałowej Coifer (GK Coifer) za maksymalnie 25 mln euro, podała firma w komunikacie.

"W pierwszym etapie emitent nabędzie 75% udziałów spółki SC Coifer Impex SRL za kwotę 18,75 mln EUR płatną w dwóch równych ratach"- czytamy w komunikacie. W drugim etapie emitent nabędzie 25% udziałów za kwotę nie niższą niż 2,5 mln EUR i nie wyższą niż 6,25 mln EUR, podano także.

Spółka poinformowała, że przeniesienie własności udziałów przewidzianych do zbycia w pierwszym etapie nastąpi po ziszczeniu się kilku warunków, m.in.: przedstawieniu przez sprzedających niezbędnych potwierdzeń i zgody od podmiotów, z którymi spółki GK Coifer zawarły umowy (w szczególności zgody instytucji finansowych).

"Wysokość kwoty, jaką emitent zapłaci za udziały sprzedawane w drugim etapie uzależniona jest od osiągnięcia w latach 2008 - 2010 określonych w umowie wyników finansowych. Przeniesienie własności udziałów przewidzianych do zbycia w drugim etapie nastąpi nie później niż w terminie 15 dni roboczych od doręczenia Raportu Biegłego Rewidenta z badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego GK Coifer za 2010 r."- czytamy dalej w komunikacie.

Polimex-Mostostal podał także, iż źródłem finansowania nabytych aktywów są kapitały własne Polimex-Mostostal.

Po trzech kwartałach tego roku grupa Polimex-Mostostal miała 75,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 52,36 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 2448,24 mln zł wobec 1599,58 mln zł.

W ujęciu jednostkowym spółka miała 56,66 mln zł zysku netto wobec 45,76 mln zł zysku rok wcześniej. (ISB)

maza/lk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Polimex-Mostostal przejmie rumuńską GK Coifer za maksymalnie 25 mln EUR