Polimex-Mostostal Siedlce i ZREW mają się połączyć

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2006, 20:26

Polimex-Mostostal Siedlce ma się połączyć z notowaną na giełdzie spółką ZREW, wchodzącą w skład grupy kapitałowej Polimeksu-Mostostalu Siedlce - poinformował ZREW w czwartkowym komunikacie.

Polimex-Mostostal Siedlce ma się połączyć z notowaną na giełdzie spółką ZREW, wchodzącą w skład grupy kapitałowej Polimeksu-Mostostalu Siedlce - poinformował ZREW w czwartkowym komunikacie.

    "Połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku ZREW na Polimex- Mostostal Siedlce za akcje, które Polimex- Mostostal Siedlce wyda akcjonariuszom ZREW" - napisano w komunikacie.

    Wymagana prawem dokumentacja związana z łączeniem spółek sporządzona zostanie na bazie zaudytowanych sprawozdań finansowych za rok 2005.

    ZREW SA należy do grupy kapitałowej Polimex-Mostostal Siedlce. Spółki działają w tych samych segmentach branżowych m. in. w energetyce i w przemyśle chemicznym.

    Polimex-Mostostal Siedlce realizuje kontrakty w formule generalnego wykonawstwa, współpracując z dużymi zachodnimi firmami o europejskim i globalnym zasięgu.

    ZREW zajmuje się serwisem przemysłowym, który polega na kompleksowej obsłudze elektrowni, elektrociepłowni i zakładów przemysłowych, a także realizuje prace remontowe i inwestycyjne w kraju i za granicą.

    "W horyzoncie długoterminowym połączenie spółek doprowadzi do zwiększenia rentowności prowadzonej działalności, co w połączeniu z oczekiwanymi efektami synergii i redukcją kosztów wpłynie na wzrost wartości dla akcjonariuszy" - napisał w komunikacie ZREW.

    Polimex-Mostostal Siedlce ma 48,27 proc. akcji ZREW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane