Polimex motywuje zarząd

ANP
opublikowano: 11-06-2008, 00:00

Na najbliższym walnym spółki akcjonariusze będą głosować w sprawie programu motywacyjnego dla kadry zarządzającej.

Na najbliższym walnym spółki akcjonariusze będą głosować w sprawie programu motywacyjnego dla kadry zarządzającej.

Akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu, specjalizującego się m.in. w usługach budowlanych dla sektorów energetycznego i naftowego, na walnym 30 czerwca zdecydują o przyjęciu założeń nowego programu motywacyjnego na lata 2009-11 dla kadry menedżerskiej.

— Przedstawimy na walnym wniosek zarządu, zaopiniowany przez radę nadzorczą, o wprowadzenie trzyletniego programu opcji menedżerskich. W przypadku akceptacji propozycji zarządu kapitał zakładowy spółki zostanie podwyższony poprzez emisję warunkową ponad 23,21 mln akcji — mówi Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu-Mostostalu.

Program motywacyjny zakłada emisję warrantów subskrypcyjnych, z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, które następnie będą zamienione na akcje.

Faktyczne podwyższenie kapitału zakończy się ostatniego dnia grudnia 2016 r. i będzie podzielone na trzy etapy. W każdym może dojść do emisji nie więcej niż jednej trzeciej emisji warunkowej. Pierwszy etap może zacząć się nie wcześniej niż w IV kwartale 2013 r.

Prezes Polimeksu dodaje, że programem będzie objęty zarząd oraz prezesi niektórych spółek. W sumie ponad trzydzieści osób.

Ze względu na przekazanie w trakcie sesji raportu zawierającego treść uchwał na walne Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła przed południem obrót akcjami Polimeksu-Mostostalu. Na zamknięciu sesji za akcję płacono 5,68 zł, o 7,2 proc. mniej niż w poniedziałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu