Polimex zwołał NWZ ws. podwyższenia kapitału

DI
opublikowano: 18-09-2012, 19:35

Zarząd Polimex-Mostostal S.A. uzyskał wstępną aprobatę kolejnych elementów planu strategii finansowania, informuje spółka w komunikacie.

Polimex-Mostostal poinformował, że wierzyciele i akcjonariusze wstępnie zaaprobowali zaproponowane przez zarząd elementy planu strategii finansowania Grupy.  W konsekwencji zarząd spółki zwołuje na 15 października NWZ z porządkiem obrad, obejmującym podwyższenie kapitału w celu uzyskania kwoty około 500 mln zł, wyrażenia zgody na zbycie zorganizowanych części przedsiębiorstwa spółki, co jest elementem realizowanego planu zbywania aktywów nie związanych z podstawową działalnością

Projekty uchwał obejmują emisję akcji dla obligatariuszy spółki na kwotę około 250 mln zł i emisję kierowaną do potencjalnego inwestora strategicznego na kwotę około 235 mln zł.

- W przypadku, gdy inwestor strategiczny w krótkim czasie byłby gotów dokapitalizować spółkę kwotą niższą niż 235 mln zł, spółka przeprowadzi emisję z prawem poboru na kwotę około 100 mln zł i emisję kierowaną do inwestora na kwotę około 150 mln zł z możliwością objęcia warrantów subskrypcyjnych, dających prawo inwestorowi osiągnięcia 32,99% głosów w Spółce - tłumaczy Robert Oppenheim, p.o. Prezesa Zarządu Polimex-Mostostal S.A.

Polimex chce sprzedać swoje trzy oddziały: Oddział Transformatory (Polimex-Mostostal S.A. Zakład ZREW Oddział Transformatory z siedzibą w Łodzi), Oddział Ocynkownia Dębica (Polimex-Mostostal S.A. Zakład Zabezpieczeń Antykorozyjnych Oddział Dębica) oraz Odział Ocynkowania Częstochowa  (Polimex-Mostostal S.A. Zakład Zabezpieczeń Antykorozyjnych Oddział Częstochowa).

- W sprawie sprzedaży  aktywów są już prowadzone rozmowy z potencjalnymi nabywcami. Spodziewany się, że wpływy z ich sprzedaży będą w kolejnych miesiącach sukcesywnie zasilać budżet Polimeksu zgodnie z przyjętymi założeniami – mówi Robert Oppenheim.

Zarząd zakłada, że realizacja strategii pozwoli Grupie w ciągu 2 lat powrócić do generowania solidnych wyników finansowych, tj. marży EBITDA na poziomie minimum 5-6% i około 3-4% marży netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polimex zwołał NWZ ws. podwyższenia kapitału