Politycy SLD i SdPl rozmawiają o wspólnym starcie w wyborach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 09:52

Liderzy SLD i SdPl spotkali się w czwartek rano w Sejmie, aby - jak zapowiadano - rozmawiać o stworzeniu jednej, wspólnej listy w ewentualnych wcześniejszych wyborach do parlamentu. Lewicowa koalicja mogłaby liczyć na wsparcie b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Liderzy SLD i SdPl spotkali się w czwartek rano w Sejmie, aby - jak zapowiadano - rozmawiać o stworzeniu jednej, wspólnej listy w ewentualnych wcześniejszych wyborach do parlamentu. Lewicowa koalicja mogłaby liczyć na wsparcie b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Szef SLD Wojciech Olejniczak zapewnił w środę, że jeśli dojdzie do przyspieszonych wyborów parlamentarnych, powstanie wspólna lista lewicy.

Olejniczak powiedział także, że Kwaśniewski w telefonicznej rozmowie zadeklarował wsparcie dla wspólnej listy lewicy, aby osiągnęła jak najlepszy wynik.

Szef SdPl Marek Borowski na wtorkowej konferencji prasowej podkreślił, że gdyby doszło do przedterminowych wyborów do Sejmu i Senatu, to szybko musiałaby powstać koalicja partii centrolewicowych. Pytany, czy widziałby w tym bloku SLD, SdPl, Partię Demokratyczną-demokraci.pl i Zielonych, odpowiedział, że takie jest "marzenie i oczekiwanie". Dodał, że odbyły się już spotkania kierownictw SdPl i PD oraz Zielonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane