Polki na Wyspach zarabiają na fikcyjnych ślubach - prasa

opublikowano: 27-02-2007, 07:42

Nielegalni imigranci żenią się z Polkami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. Fikcyjne małżeństwa umożliwiają im legalną pracę w Unii Europejskiej. Za małżeństwo kobiety dostają nawet po kilka tysięcy funtów - pisze "Życie Warszawy".

"To do pewnego stopnia tajemnica poliszynela. Taka praktyka była już wcześniej stosowana przez obywateli starych krajów Unii, więc dlaczego członkowie nowych mają tego nie robić", mówi konsul generalny RP w Londynie Janusz Wach.

"Zgłaszają się do nas Polki składające wnioski o wydanie wyciągu zaświadczającego o zdolności do wejścia w związek małżeński", dodaje Hanna Zawisza, polski konsul w Londynie. "W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby takich podań. Polki wychodzą za mąż głównie za obywateli spoza Unii. Najczęściej ich przyszli mężowie to obywatele Algierii, Turcji, byłej Jugosławii, Albanii, krajów afrykańskich", mówi.

Zarówno Wach, jak i Zawisza przyznają, że nie dysponują żadnymi oficjalnymi statystykami w tej sprawie. "Nie mamy ani uprawnień, ani możliwości kontrolowania stanu zawartych związków", mówi Zawisza. Podkreśla, że nie sposób sprawdzić, która z Polek wnioskuje o wydanie dokumentów, gdyż wychodzi za mąż z miłości czy też dla pieniędzy. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Polki na Wyspach zarabiają na fikcyjnych ślubach - prasa