Polkomtel i Nokia podpisali umowę na dostawę infrastruktury do sieci GSM/EDGE i UMTS

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 28-02-2005, 19:44

Polkomtel SA podpisał z firmą Nokia umowę ramową na dostawę urządzeń do rozbudowy i modernizacji należącej do Polkomtel SA ogólnopolskiej sieci GSM/EDGE i 3G WCDMA. Umowa obejmuje również rozwiązanie Push to Talk over Cellular firmy Nokia.

Polkomtel SA podpisał z firmą Nokia umowę ramową na dostawę urządzeń do rozbudowy i modernizacji należącej do Polkomtel SA ogólnopolskiej sieci GSM/EDGE i 3G WCDMA. Umowa obejmuje również rozwiązanie Push to Talk over Cellular firmy Nokia.

Nokia dostarczy sieć rdzeniową oraz radiową sieć dostępową na potrzeby usług GSM/EDGE i 3G WCDMA. Będzie również odpowiedzialna za implementację, optymalizację sieci radiowej, doradztwo techniczne w zakresie technologii 3G, a także  za szkolenia i wsparcie techniczne dla dostarczonych rozwiązań. Dostawy rozpoczną się niezwłocznie, a rozbudowa potrwa przez cały rok 2005.

Drugim dostawcą infrastruktury do rozbudowy należącej do Polkomtel SA sieci GSM/EDGE i UMTS jest firma Ericsson, z którą odpowiednia umowa ramowa została podpisana w grudniu 2004 r.*Plus GSM jako pierwszy na polskim rynku uruchomił testowo sieć UMTS w centrum Warszawy w lutym 2004 r. Od początku września ubiegłego roku klienci sieci jako jedyni w kraju mają możliwość korzystania z pełnego zakresu usług, jakie oferują zaawansowane technologie telefonii komórkowej, łącznie z technologią UMTS.Bogdan Tychowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane