Polkomtel spodziewa się 12-proc. wzrostu rynku telefonii mobilnej

DI, ISB
opublikowano: 08-05-2008, 15:51

Polkomtel, operator sieci telefonii komórkowej Plus, spodziewa się, że w 2008 roku wartość rynku, na którym działa, utrzyma 12-proc. wzrost, lub tylko lekko się osłabi, wynika z wypowiedzi prezesa Adama Glapińskiego w czwartek.

"Dwunastoprocentowe tempo wzrostu przychodów sektora może się utrzymać w tym roku, ale może być też mniejsze. Jednak możliwe jest, że wzrost będzie dwucyfrowy" - powiedział Glapiński dziennikarzom. Zaznaczył, że tempo wzrostu przychodów Polkomtela powinno być bliskie średniej rynkowej.

Pozostali operatorzy telefonii komórkowej (Centertel i PTC) spodziewają się jedynie jednocyfrowego wzrostu przychodów sektora. Centertel ocenił go na 7% i w tym tempie chce zwiększać również swoje przychody.

W I kw. przychody Polkomtela wzrosły o 10,9% do 2,027 mld zł. Przychody Centertela wzrosły w tym czasie o 12,6% do 2,094 mld zł, a PTC (operator sieci Era) do 8,2% do 1,88 mld zł. W maju w życie wejdą obniżki stawek MTR, które mogą negatywnie wpłynąć na przychody operatorów.

"Naszym priorytetem jest zwiększenie liczby klientów kontraktowych (post-paid)" - powiedział Glapiński. Spółka pod koniec I kw. miała ponad 6 mln klientów kontraktowych, co oznacza wzrost o 19,4% i ocenia, ze jest pod tym względem liderem rynku.

"Nadal chcemy zostać liderem rynku pod względem wszystkich klientów, ale nie jest to dla nas cel strategiczny" - powiedział Glapiński. Nie sprecyzował jednak, kiedy firma może osiągnąć ten cel.

Polkomtel nie podał prognoz, ale Glapiński przyznał, że kwiecień był "dobry" dla firmy. Zaznaczył, że jeden miesiąc nie jest reprezentatywny.

Prezes potwierdził zapowiedź z przed dwóch miesięcy, według której spółka utrzyma inwestycje na podobnym poziomie wartościowo co w zeszłym roku. Oznacza to, że mogą one wynieść ok. 1,5 mld zł, z czego ok. 300 mln zł będzie przeznaczone na IT.

Polkomtel miał 356,7 mln zł zysku netto w I kw. 2008 roku wobec 274,8 mln zł zysku rok wcześniej

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Polkomtel spodziewa się 12-proc. wzrostu rynku telefonii mobilnej