Polmos Lublin podtrzymuje prognozę 1,9 mln zł zysku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-12-2005, 15:12

Po wynikach za październik i listopad zarząd Polmosu Lublin podtrzymuje prognozę osiągnięcia 1,9 mln zł zysku netto w 2005 roku oraz nie wyklucza jej przekroczenia - poinformował PAP wiceprezes spółki Waldemar Wasiluk.

Po wynikach za październik i listopad zarząd Polmosu Lublin podtrzymuje prognozę osiągnięcia 1,9 mln zł zysku netto w 2005 roku oraz nie wyklucza jej przekroczenia - poinformował PAP wiceprezes spółki Waldemar Wasiluk.

"Listopad i październik potwierdzają, że czwarty kwartał może być najlepszy w historii spółki pod względem sprzedaży i rentowności sprzedaży" - powiedział Wasiluk.

Polmos Lublin chce w IV kwartale osiągnąć co najmniej 166 mln zł przychodów ze sprzedaży. Spółka prognozuje, że zysk netto w trzech ostatnich miesiącach roku powinien wynieść co najmniej 5 mln zł, ale może nawet przekroczyć 6 mln zł. Największy dotychczas kwartalny zysk netto spółka osiągnęła w III kwartale 2004 roku. Wynik ten wyniósł 5,5 mln zł.

Po trzech kwartałach tego roku skonsolidowane przychody Polmosu Lublin wraz z podatkiem akcyzowym wyniosły 213,3 mln zł, a zysk operacyjny 2,9 mln zł. Spółka wykazała stratę na poziomie netto w wysokości niemal 3 mln zł.

Na początku października Polmos Lublin obniżył prognozę zysku netto na ten rok do 1,9 mln zł z 18 mln zł planowanych wcześniej, a przychodów ze sprzedaży z podatkiem akcyzowym do 327 mln zł z 458 mln zł.

Spółka poinformowała, że decyzja o korekcie podyktowana była niższymi od zakładanych przychodami ze sprzedaży w pierwszych trzech kwartałach. Wpływ na to miały też koszty związane z zamiarem zakupu Polmosu Białystok w wysokości 4,4 mln zł, rezerwy na odprawy dla członków zarządu w wysokości 905 tys. zł oraz rezerwy na zobowiązania podatkowe w wysokości 1,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane