Północ Nieruchomości w drodze na parkiet

ANP
opublikowano: 05-04-2007, 00:00

Spółka obracająca nieruchomościami planuje emisję do 10 mln zł w drugim półroczu. Oferta może zainteresować drobnych inwestorów.

Spółka obracająca nieruchomościami planuje emisję do 10 mln zł w drugim półroczu. Oferta może zainteresować drobnych inwestorów.

Agencja Północ Nieruchomości, zajmująca się pośrednictwem w zakupie i wynajmie mieszkań oraz domów, chce zadebiutować na GPW w drugiej połowie 2007 r. Spółka zaoferuje wyłącznie akcje nowej emisji o wartości do 10 mln zł, a pieniądze przeznaczy na rozbudowę sieci i na ewentualne akwizycje firm z branży.

— Ubiegły rok był rewelacyjny dla pośredników ze względu na dobrą koniunkturę, choć działąją oni przede wszystkim na rynku lokalnym i bardzo rozdrobnionym. 10 mln zł to bardzo mało, bo trzeba pamiętać o kosztach związanych z emisją. Plusem takiej spółki jest to, że dobrze zna swój rynek, a minusem — jej wielkość. Coraz częściej na parkiet wybierają się mniejsze spółki , bo jeszcze chcą skorzystać na sprzyjających budownictwu czasach — mówi Michał Sztabler z DM PKO BP.

W 2006 r. spółka miała 2,5 mln zł przychodów wobec 0,5 mln zł rok wcześniej. Zysku netto nie podaje. Jej akcjonariuszami są bracia Piotr (prezes) i Konrad Sumara, którzy posiadają 96,1 proc. akcji. Według Marka Zubera, członka rady nadzorczej spółki, dużej emisji inwestorzy mogą oczekiwać w przyszłości, gdy spółka będzie więcej warta.

— Na hasło deweloperka inwestorzy wciąż reagują bardzo dobrze. Ale ze względu na wielkość spółki to nie jest oferta dla inwestorów instytucjonalnych, tylko dla drobnych —uważa Michał Sztabler.

Północ Nieruchomości ma obecnie cztery oddziały: w Krakowie, Wrocławiu, Zakopanem i Bochni. Wkrotce utworzy kolejne w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach oraz Trójmieście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Północ Nieruchomości w drodze na parkiet