Północ w drodze na parkiet

ANP
opublikowano: 29-06-2007, 00:00

We wrześniu na GPW zadebiutuje pierwsza agencja obrotu nieruchomościami. Z rynku chce zdobyć do 10 mln zł.

We wrześniu na GPW zadebiutuje pierwsza agencja obrotu nieruchomościami. Z rynku chce zdobyć do 10 mln zł.

Północ Nieruchomości, krakowska agencja obrotu i zarządzania nieruchomościami, planuje emisję do 1 mln nowych akcji. Prospekt jest już w KNF.

— Będziemy pionierem na GPW i pewnie będziemy przecierać szlaki kolejnym firmom. Liczymy na debiut w końcu września — mówi Piotr Sumara, prezes Północ Nieruchomości.

Z rynku spółka chce zgarnąć do 10 mln zł, z czego 6 mln zł przeznaczy na otwarcie własnych oddziałów w dużych miastach i franczyzowych w średnich oraz małych. W planach ma też przejęcia.

— Mamy na celowniku spółki z rynku pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami. Nie wykluczamy, że w tym roku dojdzie do akwizycji — dodaje prezes.

Ponad 1 mln zł spółka wyda na stworzenie nowoczesnej platformy internetowej, którą chce wprowadzić jeszcze w tym roku.

Firma myśli też o ekspansji zagranicznej. Pod uwagę bierze Rumunię, Bułgarię, ale też Anglię i Irlandię. W przyszłym roku może na Zachodzie otworzyć pierwszą agencję.

W pierwszym kwartale 2007 r. Północ Nieruchomości miały 111 tys. zł zysku netto przy 1,15 mln zł przychodów. Prognoza na koniec tego roku zakłada 658 tys. zł zysku i 5,39 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu