Północnokoreańskie fundusze są już na koncie prywatnego rosyjskiego banku

23-06-2007, 20:49

Suma 25 mln dolarów funduszy północnokoreańskich, zamrożonych przed rokiem w banku w Makau w ramach sankcji USA, wpłynęła w sobotę na konto oddziału w Chabarowsku prywatnego rosyjskiego banku Dalkombank - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji.

"Proces transferu tych funduszy z Makau został zakończony - mamy nadzieję, że obecnie uczestnicy prowadzonych w Pekinie sześciostronnych rokowań ws. programu atomowego Korei Północnej będą mogli przejść do konkretnych działań, związanych z faktyczną realizacją zawartego w lutym porozumienia" - podano w oświadczeniu rosyjskiego ministerstwa.

13 lutego obecnego roku, podczas ostatniej serii rokowań sześciu państw w Pekinie - obu Korei, Chin, USA, Japonii i Rosji - Korea Płn. zgodziła się na zamrożenie prac w swym ośrodku jądrowym w Jongbion w zamian za pomoc gospodarczą i finansową. Sprawa utknęła jednak w martwym punkcie ze względu na problemy techniczne, związane z uwolnieniem zablokowanych na mocy sankcji USA 25 mln dolarów. Obecnie - jak wynika z informacji rosyjskiego MSZ - bariera ta została usunięta. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Północnokoreańskie fundusze są już na koncie prywatnego rosyjskiego banku