Polnord chce więcej pieniędzy

KSA
opublikowano: 17-07-2009, 00:00

Deweloper poszuka chętnych do objęcia warrantów subskrypcyjnych zamiennych na akcje.

Deweloper poszuka chętnych do objęcia warrantów subskrypcyjnych zamiennych na akcje.

Polnord ostrzy sobie zęby na pojawiające się okazje, szczególnie w segmencie tzw. distressed assets, czyli projektów, które z różnych przyczyn muszą zostać szybko sprzedane. Właśnie zaczyna szukać chętnych do nabycia warrantów subskrypcyjnych zamiennych na akcje. Oferta obejmuje maksymalnie 1,2 mln papierów.

"Biorąc pod uwagę liczbę i wartość pojawiających się na rynku atrakcyjnych możliwości zakupów gruntów, celem zarządu jest uzyskanie dodatkowych pieniędzy, które wraz z uzyskanymi z przeprowadzonej niedawno emisji akcji serii N zostaną przeznaczone na realizację strategii, przede wszystkim w zakresie akwizycji działek pod projekty deweloperskie oraz zapewnienia częściowego sfinansowania kosztów ich późniejszej realizacji" — głosi komunikat.

Polnord nie podał, po jakiej cenie oferować będzie warranty. Napisał jedynie, że emisja przeprowadzona będzie "na najlepszych możliwych do uzyskania warunkach rynkowych". Ostatnio z emisji 1,5 mln akcji uzyskał 42 mln zł brutto. Na zakupy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane