Polnord nabył grunty w Sopocie w zamian za akcje dla Willa Aquarius

ISB
opublikowano: 20-08-2007, 11:16

Polnord zawarł ze spółką Willa Aquarius umowę wniesienia aportem przez tę spółkę prawa wieczystego użytkowania nieruchomości o  łącznej powierzchni 9.474 m.kw. w zamian za prawo do objęcia 308.460 akcji Polnordu. Wartość aportu to 52,5 mln zł, podała spółka w komunikacie w  weekend.

Na nabytych gruntach, zlokalizowanych w pasie nadmorskim w Sopocie, przy ul. Władysława Łokietka Polnord zamierza wybudować apartamenty o wysokim standardzie o łącznej powierzchni min. 10,5 tys. m.kw.

"Unikatowa i niezwykle atrakcyjna lokalizacja zapewnia zdaniem spółki komercyjny sukces powyższego projektu i jego wysoką rentowność" - napisano w komunikacie.

"W celu wykonania powyższej umowy zarząd Polnord zobowiązał się podjąć uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego w drodze emisji nowych akcji, nie później niż do dnia 31.12.2007 r. i nie wcześniej niż po spełnieniu przez Willa Aquarius warunków dotyczących przekazania dokumentów i wypisów potwierdzających, iż nieruchomość jest wolna od jakichkolwiek długów i obciążeń" - podała spółka.

Cena emitowanych w ramach kapitały docelowego przez Polnord akcji wyniesie 170,20 zł za akcję. W I połowie 2007 roku grupa Polnord miała 85,56 mln zł zysku wobec 19,61 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 42,24 mln zł wobec 27,63 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polnord nabył grunty w Sopocie w zamian za akcje dla Willa Aquarius