Polnord otrzyma ponad 3 mln zł nadpłaconego podatku

DI
aktualizacja: 06-03-2017, 08:41

Izba Skarbowa w Gdańsku wydała decyzję o zwrocie nadpłaconego przez Polnord podatku za 1999 r. Deweloper otrzyma zwrot wysokości ok. 3.277.317 zł.

Zobowiązanie podatkowe, które podlega zwrotowi związane było z kosztami poniesionymi przez spółkę Energobudowa, z którą Polnord połączył się w 2003 roku. 

Zobacz więcej

Dariusz Krawczyk fot. Grzegorz Kawecki

- W 2006 Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej podjął decyzję o wyłączeniu z rachunku podatkowego części kosztów poniesionych przez Energobudowa S.A. w 1999 roku, zobowiązując Polnord S.A., jako następcę prawnego spółki do uregulowania zobowiązania podatkowego powstałego w wyniku tej decyzji. Polnord S.A. wielokrotnie odwoływał się od tych decyzji, wskazując m.in. na przedawnienie zobowiązań z 1999 roku – głosi komunikat.

Polnord uzyskał możliwość ubiegania się o zwrot przedawnionego zobowiązania podatkowego zabezpieczonego hipoteką przymusową w związku z wydanym 8 października 2013 r wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Stał się on podstawą do wznowienia postępowania dotyczącego zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 1999 r.

Decyzją z 20 lutego 2017 roku Izba Skarbowa w Gdańsku potwierdziła stanowisko dewelopera, że zobowiązanie za 1999 r. przedawniło się, wydając stosowną i prawomocną decyzję o zwrocie nadpłaconego podatku wraz z odsetkami. Nadpłata podatku wynosi ok. 1,4 mln zł, natomiast odsetki 1,7 mln zł.

- Cieszę się, z pozytywnego dla nas rozwiązania tej sprawy - mówi Dariusz Krawczyk, prezes Polnordu. -  Decyzja gdańskiej Izby Skarbowej jest w pewnym sensie symboliczna, pokazuje bowiem, że przedsiębiorcy nie są na bezwzględnie straconej pozycji w sporze z urzędnikami skarbowymi – dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Polnord otrzyma ponad 3 mln zł nadpłaconego podatku