Polnord z Opolem chcą wybudować biurowiec

DI, PAP
opublikowano: 05-11-2010, 15:59

Polnord SA i miasto Opole chcą wspólnie wybudować nowoczesny biurowiec w opolskiej podstrefie wałbrzyskiej SSE. Koszt budowy to kilkadziesiąt milionów zł, inwestycja ma ruszyć w połowie przyszłego roku. W piątek miasto i spółka podpisały list intencyjny.

Opolski projekt ma być realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Polnord podpisał już umowę na inwestycję w takim partnerstwie w Gdańsku, planuje kolejną taką w Szczecinie. "W przyszłym roku rozpoczynamy budowę +Wyspy Spichrzów+ w Gdańsku. To jest inwestycja przygotowana w sposób akademicki. Na umowach - przygotowywanych do niej przez pół roku - inni mogą się uczyć. Podpisaliśmy też list intencyjny w Szczecinie, gdzie budować będziemy na wyspie na Odrze w centrum miasta" - powiedział po podpisaniu listu intencyjnego prezes Polnord SA, Wojciech Ciurzyński.

Dodał, że partnerstwo publiczno prywatne to bardzo dobry instrument, ale wymaga dobrego przygotowania umowy przez obie jej strony. "Ustawodawca zrobił bardzo dobrą robotę. Jeśli robią to fachowcy, i zrobią to porządnie, to system jest bardzo dobry i dla miasta i dla partnera prywatnego - argumentował Ciurzyński.

Biurowiec planowany w Opolu to nowoczesny budynek klasy A, spełniający wysokie wymagania potencjalnych najemców. "Budynek o wysokich parametrach technicznych będzie miał 6 pięter i powierzchnię 7-8 tys. metrów kw., będzie można go szybko wynająć potrzebującym firmom" - zaznaczył Ciurzyński. Dodał, że firma nie wyklucza kolejnej inwestycji w Opolu.

Zdaniem prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego biurowiec, którego budowa może się rozpocząć w połowie przyszłego roku, będzie przyciągać do Opola kolejnych inwestorów. "Jeśli podniesiemy wartość tej strefy o usługi, które mogą powstać w wyniku współpracy miasta i spółki Polnord, to skuteczniej uda się realizować cel strategiczny, jakim jest przyciągnięcie do strefy inwestorów" - ocenił prezydent. Zaznaczył, że miastem jest zainteresowana koreańska firma, która poszukuje obecnie lokalizacji dla inwestycji w Polsce. "Jesteśmy na ich +krótkiej liście+" - podkreślił Zembaczyński.

Polnord SA to jeden z największych deweloperów w Polsce. Spółka jest notowana na GPW. Prowadzi w wielu miastach Polski inwestycje w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, biurowym. Zaangażowana jest w projekty prowadzone na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego. Największy z nich to zagospodarowanie Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Opolska podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała w grudniu 2005 roku. Zajmuje powierzchnię 64 ha

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane