Polocktransneft Druzhba chce 307 mln zł od Orlen Lietuva

PAP
opublikowano: 19-10-2017, 10:00
aktualizacja: 19-10-2017, 10:01

Polocktransneft Druzhba, spółka zarządzająca białoruskim odcinkiem rurociągu naftowego „Przyjaźń”, wystąpiła z pozwem przeciw Orlen Lietuva, domagając się ok. 307 mln zł odszkodowania za ropę wypompowaną w 2014 r. z magistrali przez litewską spółkę PKN Orlen.

Zobacz więcej

Reuters - Forum

„Orlen Lietuva przygotowuje odpowiedź na pozew. W ocenie PKN Orlen powyższe roszczenie jest bezpodstawne” - poinformował płocki koncern w opublikowanym w czwartek skonsolidowanym raporcie za trzeci kwartał tego roku.

PKN Orlen wyjaśnił, iż pozew Polocktransneft Druzhba dotyczy „zapłaty odszkodowania za ropę naftową, która jako tzw. ropa technologiczna do 2014 r. znajdowała się w nieczynnym rurociągu na terenie Litwy należącym do Orlen Lietuva” - w 2014 r. surowiec został wypompowany przez litewską spółkę i zużyty.

„Polocktransneft Druzhba uważa, że ropa ta była jej własnością” – wyjaśnił PKN Orlen. Spółka zaznaczyła, że pozew Polocktransneft Druzhba, w którym „wartość roszczenia wynosi ok. 307 mln zł”, czyli ok. 84 mln USD, obejmuje także żądanie zapłaty odsetek i kosztów postępowania.

PKN Orlen poinformował, że Orlen Lietuva otrzymała z sądu pozew białoruskiej spółki Polocktransneft Druzhba 21 września tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu