Polonus: w Dzień Dziecka bilety dla najmłodszych za złotówkę

  • PAP
opublikowano: 29-05-2019, 14:29

W Dniu Dziecka narodowy przewoźnik autokarowy Polonus umożliwi dzieciom do lat 13 przejazd za złotówkę. W środę firma poinformowała, że bilety dla najmłodszych dostępne są od 29 maja br.

Jak poinformował Polonus w komunikacie, 1 czerwca dzieci do lat 13 pojadą autokarami przewoźnika za złotówkę. Bilety dla najmłodszych dostępne są od 29 maja br. Rodziny z małymi dziećmi będą mogły skorzystać z promocji kupując bilet zarówno przez internet, jak i tradycyjnie, w kasie Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia. Podróż będzie można odbyć na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek, np. legitymacji szkolnej.

Równolegle honorowane są stałe zniżki: 50 proc. dla dzieci w wieku 0-13 lat w pozostałe dni roku, zniżka w wysokości 20 proc. dla uczniów i studentów do 26. roku życia, seniorów oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Dodatkowo dla stałych pasażerów dostępny jest program lojalnościowy Partner Plus, dzięki któremu zakupione bilety premiowane są punktami lojalnościowymi, które można wymienić na bezpłatne podróże.

Polonus świadczy usługi przewozu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. To spółka Skarbu Państwa, obsługująca blisko 40 linii. Z usług przewoźnika korzysta ponad 2 mln pasażerów rocznie.

W Dniu Dziecka promocje dla najmłodszych przygotowały także firmy PKP Intercity i Koleje Mazowieckie.

Jak poinformowały PKP Intercity, 1 czerwca br. dzieci i młodzież będą mogli bezpłatnie podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów przewoźnika, łącznie z Pendolino. Dzieci poniżej 4. roku życia będą mogły podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc., natomiast dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.

1 czerwca dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia, będą mogły korzystać z przejazdów pociągami Polregio na podstawie biletów jednorazowych za 1 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane