Połowa struktur przyniosła zysk

opublikowano: 15-07-2013, 00:00

W I półroczu dodatni wynik przyniósł co drugi produkt strukturyzowany. Dwucyfrowy zysk dało pięć.

Jak wyliczyła firma Analizy Online, w pierwszym półroczu z ponad 180 produktów strukturyzowanych 51 proc. osiągnęło dodatnią stopę zwrotu. W większości przypadków nie były to zyski oszałamiające — tylko 5 dało w ujęciu rocznym dwucyfrowy wynik netto. Najwięcej — Złota Inwestycja (1) z Aliora — 12,1 proc.

— Zysk uzależniony był od strategii Gold TrendVol, która dynamicznie dostosowuje się do zmian cen surowca. Dzięki mechanizmowi stabilizacji ryzyka po silnej przecenie złota zaniechano dalszej ekspozycji, co pozwoliło na zachowanie wypracowanego zysku — tłumaczy Anna Księżak z Analiz Online.

Alior przoduje zresztą pod względem skuteczności — w pierwszej piętnastce rankingu miał 3 produkty (podobnie jak Kredyt Bank). Zwyżki na rynkach akcji przyczyniły się do niezłych wyników struktur, powiązanych z tą klasą aktywów. Ponad połowa dała zysk, a 20 z 70 przyniosło ponad 5 proc. netto rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu