Polpig: wzrostowy trend cen skupu żywca wieprzowego, możliwe zwyżki w detalu

  • PAP
opublikowano: 16-08-2022, 13:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Oczekiwane są dalsze podwyżki cen skupu świń, które mogą przełożyć się na wzrost cen produktów wieprzowych w handlu detalicznym - przekazał we wtorek Krajowy Związek Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej Polpig.

Jak podał Polpig, wzrost ceny kilograma wieprzowiny o 8 eurocentów w Niemczech przełożył się na wyższe stawki oferowane w Polsce o 20 gr/kg WBC (waga bita ciepła, czyli waga po uboju - PAP).

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

"Średnia cena tuczników w klasie E na krajowym rynku wzrosła do 9,20 zł/kg. Oczekiwane są dalsze podwyżki cen skupu świń, które mogą wpłynąć na wzrost cen produktów wieprzowych w handlu detalicznym" - wskazał Polpig.

Związek dodał, że uwalnianie stosunkowo niewielkich zapasów mięsa wieprzowego zgromadzonych w ramach interwencji dopłat do prywatnego przechowalnictwa wieprzowiny może tylko częściowo hamować wzrostowy trend cen skupu świń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane