Polrest mierzy w 12 lokali

GRA
04-04-2008, 00:00

W tym kwartale operator sieci restauracji otworzy przynajmniej dwa nowe lokale. A w maju poda prognozy na ten rok.

W tym kwartale operator sieci restauracji otworzy przynajmniej dwa nowe lokale. A w maju poda prognozy na ten rok.

Polrest, krakowski operator sieci restauracji Rooster, poczeka jeszcze z publikacją prognoz na ten rok.

— Chcemy dać sobie więcej czasu na obserwację otwieranych właśnie przez nas lokali pod nową marką Invito. Szacunki na 2008 r. przedstawimy prawdopodobnie w maju — mówi Krzysztof Płaszewski, wiceprezes Polrestu ds. finansowych.

W I kw. Polrest skończył inwestycje w trzech nowych restauracjach: dwóch Roosterach (w Warszawie i w Poznaniu) i jednym Invito (w Krakowie). W najbliższych tygodniach powinny ruszyć kolejne dwa lokale: w Krakowie i we Wrocławiu.

— Plan na 2008 r. zakłada otwarcie 10-12 placówek — Roosterów i Invito. Docelowo nasz portfel powinien się składać w 60-70 proc. z Roosterów, a reszta to Invito — wyjaśnia Krzysztof Płaszewski.

Otwarcie jednego lokalu Invito kosztuje 0,75-1,25 mln zł, a Roostera od 1 do 1,75 mln zł. Polrest finansuje inwestycje pieniędzmi z zeszłorocznej oferty publicznej (25 mln zł).

— Na razie wydaliśmy ich 10-15 proc. Do końca roku wykorzystamy już jednak znaczącą część — zapowiada Krzysztof Płaszewski.

Prognoz na razie nie ma, ale wiceprezes może już częściowo ocenić pierwszy kwartał.

— Obroty wzrosły w stosunku do 2007 r. — zapewnia wiceprezes.

W 2007 r. grupa Polrestu miała 4,39 mln zł zysku netto, wobec 3,42 mln zł rok wcześniej. Obroty wzrosły w tym okresie z 28,82 mln zł do 38,57 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polrest mierzy w 12 lokali