Polsat: żaden z członków zarządu nie współpracował z WSI

(Marek Druś)
opublikowano: 08-12-2006, 14:06

Członkowie zarządu Telewizji Polsat oświadczyli, że żaden z nich nie współpracował z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Członkowie zarządu Telewizji Polsat oświadczyli, że żaden z nich nie współpracował z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Polsat zaprzeczył tym samym czwartkowym informacjom "Rzeczpospolitej", która podała, że sprawozdanie z likwidacji WSI zawiera m.in. nazwiska członków zarządu Polsatu, którzy mieli współpracować ze służbami. "Rzeczpospolita" oparła swoje informacje m.in. na wypowiedziach dwóch posłów "znających raport".

"W związku z informacją opublikowaną w +Rzeczpospolitej+ oświadczamy, że żaden z Członków Zarządu Telewizji Polsat nie współpracował z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Kategoryczną deklarację tej treści składają wszyscy Członkowie Zarządu i każdy z nich ľ Aleksander Myszka, Waldemar Dziki, Tomasz Lis i Eryk Walkiewicz" - brzmi czwartkowe oświadczenie zarządu telewizji Polsat.

Według "Rzeczpospolitej" raport z likwidacji WSI zawiera też m.in. nazwiska współpracowników służb w PLL LOT i dawnej centrali handlu zagranicznego Impexmetal, publicysty z tygodnika "Wprost", dziennikarza telewizji Trwam i pracownika "Teleexpressu".

Szef sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych Marek Biernacki odnosząc się w czwartek do tej publikacji powiedział, że "całą serią przecieków, które miały miejsce podczas likwidacji WSI i pisania raportu", powinna zająć się prokuratura. Informacje z raportu podawały też wcześniej inne media.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane