Polscy czempioni łączą siły

Materiał partnera
opublikowano: 17-11-2017, 00:00
aktualizacja: 24-11-2017, 12:04

Współpracę oraz wspólne wdrażanie projektów dotyczących efektywnego rolnictwa planują Grupa Azoty i spółka Ursus. Firmy podpisały list intencyjny.

Przedmiotem przyszłej umowy będzie przygotowanie i realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Firmy zajmą się również propagowaniem i wdrażaniem działań edukacyjnych, których strategicznym celem jest wzrost konkurencyjności oraz innowacyjności działań obu stron, służących budowie nowoczesnej, polskiej gospodarki opartej na wiedzy.

Poprzez prowadzenie wspólnych działań marketingowych spółki będą wzmacniać lojalność i mobilizować rolników do zakupu krajowych produktów zamiast wyrobów firm konkurencyjnych, w tym sprzętu rolniczego oraz nawozów z importu.

Wspólne działania obejmą też kooperację w dziedzinie wykorzystania alternatywnych źródeł energii, opartych na wysokiej jakości wodorze dostarczanym przez Grupę Azoty, który może stać napędem dla pionierskich konstrukcji hybrydowych autobusów wodorowo-elektrycznych skonstruowanych przez spółkę Ursus.

— Jesteśmy przekonani, że wymiana wiedzy, informacji i do- świadczeń z Ursusem wzmocni obie firmy. Grupa Azoty otwarta jest na poszukiwanie innowacji w przemyśle i rolnictwie, bliską współpracę z ośrodkami naukowymi i start-upami technologicznymi o wysokim potencjale. Dlatego chcemy rozpocząć działania zmierzają- ce do upowszechnienia nowoczesnych technologii w ramach inteligentnego rolnictwa oraz innowacyjnych niskoemisyjnych praktyk rolniczych — mówi dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty

— W walce o polski rynek musimy rywalizować z wieloma światowymi koncernami posiadającymi silne zaplecze. Współpraca z Grupą Azoty umacnia nas i stwarza szansę na bardziej dynamiczny rozwój. Wierzę, że będzie to współpraca w wielu obszarach, z której płynąć będą obopólne korzyści — uzupełnia Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu