Polscy giganci złożyli ofertę na aktywa EDF

WST
opublikowano: 16-09-2016, 16:05

Potwierdziły się informacje o których wcześniej pisał „Puls Biznesu”, donosząc, że państwowe firmy energetyczne pracują nad wspólną ofertą na zakup polskich aktywów EDF. Pomaga im w tym Państwowy Fundusz Rozwoju.

W piątek po południu opublikowane zostały komunikaty, w których koncerny Energa, Enea, PGE i PGNiG oficjalnie zawiadomiły iż wspólnie złożyły EDF International SAS wstępną, niewiążącą ofertę na zakup akcji i udziałów w spółkach należących do EDF w Polsce, posiadających konwencjonalne aktywa wytwórcze oraz prowadzących działalność usługową.

EDF
EDF
Bloomberg

Zgodnie z komunikatem, chodzi głównie o aktywa obejmujące, Elektrownię Rybnik, Elektrociepłownię w Krakowie, Elektrociepłownię w Gdańsku, Elektrociepłownię w Gdyni, Elektrociepłownię i sieć ciepłowniczą w Toruniu, a także na terenie Zielonej Góry, Wrocławia i Torunia.

Emitenci zadeklarowali, że w przypadku dopuszczenia do dalszego etapu transakcji Partnerzy Biznesowi przeprowadzą szczegółowe badanie due diligence, które będzie podstawą do decyzji o dalszych krokach w transakcji

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane