Polscy programiści najlepsi w hackathonie NATO

ANB
opublikowano: 30-03-2018, 08:00
aktualizacja: 30-03-2018, 12:41

Ministerstwo Obrony Narodowej na swojej stronie internetowej pochwaliło się sukcesami polskich programistów wojskowych na TIDE Hackathon 2018 organizowanym przez Sojusznicze Dowództwo ds. Transformacji NATO (ACT) z Norfolk.

W konkursie w Czarnogórze wojskowi programiści rywalizowali w trzech kategoriach: modelowanie, programowanie oraz połączenie modelowania z programowaniem. Udział w hackathonie wzięły dwa zespoły z Centrum Projektów Informatycznych i Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, a ich zadaniem było opracowanie projektu oraz prototypu rozwiązania dla konkretnego zagadnienia zadanego przez organizatorów w poszczególnych kategoriach. 

Wojskowi programiści zajęli drugie miejsce w kategorii łączącej programowanie z modelowaniem, przedstawiając projekt „oprogramowania wykorzystującego najnowsze technologie umożliwiające synchronizowanie, wyszukiwanie oraz dystrybucję plików i informacji znajdujących się w nieustrukturyzowanych zbiorach danych państw członkowskich sojuszu”. 

Polacy najlepsi okazali się natomiast w samym programowaniu – w ramach konkursu otrzymali zadanie stworzenia prototypu aplikacji mobilnej zapewniającej współpracę z usługami dostarczonym przez NATO, mapowymi czy komunikacyjnymi. Swoje rozwiązanie programiści zintegrowali dodatkowo z usługami infrastruktury internetu rzeczy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy