Polska branża CFM jest w doskonałej kondycji

MIB
opublikowano: 19-05-2011, 00:00

Ponad 40 proc. polskich flot aut służbowych będzie się powiększać w ciągu najbliższych trzech lat. W UE jest dużo gorzej.

Ponad 40 proc. polskich flot aut służbowych będzie się powiększać w ciągu najbliższych trzech lat. W UE jest dużo gorzej.

W połowie czerwca poznamy wyniki najnowszego raportu rynku CFM — Barometr CVO (Corporate Vehicle Obserwator). Jednak już teraz firma Arval, na zlecenie której powstaje raport, udostępnia jego fragment.

Ankietowane osoby, które odpowiadają za zarządzanie flotami w polskich przedsiębiorstwach, wskazały na duże szanse rozwoju firmowych parków samochodowych. W tegorocznej edycji badania aż 42 proc. menedżerów flot prognozuje zwiększenie liczby aut w ciągu trzech lat. Tylko 1 proc. pytanych twierdzi, że ich flota w tym okresie się zmniejszy. To najlepszy wynik od 2008 r.

W Polsce badanie firmowane przez Corporate Vehicle Observatory było przeprowadzone po raz szósty. Odbyło się również w innych państwach Unii Europejskiej i na ich tle sytuacja w naszym kraju prezentuje się wyśmienicie. W UE jedynie 25 proc. menedżerów flot prognozuje, że w najbliższych trzech latach stan taboru samochodowego zwiększy się, natomiast aż 10 proc. stwierdziło, że w tym okresie zostanie zredukowany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu