Polska coraz atrakcyjniejsza dla Irlandczyków

MD
opublikowano: 27-12-2010, 19:30

Kilka lat temu Polacy napływali masowo do Irlandii, teraz sytuacja się zmieniła i to Irlandczycy mogą szukać lepszej przyszłości w  Polsce, pisze Irish Times.

Polska gospodarka zanotuje 3,4 proc. wzrost w tym roku, w przyszłym szacowany jest on na 4 proc., pisze dziennik. Polska nie doświadczyła kryzysu bankowego i skutków bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości. Do tego ma wciąż „zawór bezpieczeństwa” w postaci własnej waluty, podkreśla Irish Times. Zwraca uwagę, że Irlandia ma silne związki biznesowe z Polską. Działa tu blisko 400 irlandzkich firm, których roczne obroty to ok. 600 mln EUR rocznie. 

- Główna różnica dostrzegana w Warszawie polega na tym, że 15 lat temu były tu jednostki, próbujące swojego szczęścia, dzisiaj to firmy szukające kontraktów. To jasne, że ten kraj będzie bogatszy w przyszłości, ale wciąż jest tu dużo do zrobienia – powiedział Kenneth Morgan, mieszkający w Polsce od 1995 roku pochodzący z Dublina biznesmen, szef coraz liczniejszej Irlandzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. 

MD, Irish Times

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane