Polska fabryka VW założyła pasiekę

  • DI
opublikowano: 16-06-2018, 16:45
aktualizacja: 16-06-2018, 17:00

W zakładzie Volkswagena we Wrześni uruchomiona została pasieka z 25 ulami.

Część z liczącej 220 ha powierzchni fabryki zajęła łąka miododajna; miód trafi do zakładowej kantyny.

Przedsięwzięcie prowadzone przy nowej fabryce spółki Volkswagen Poznań (VWP) zostało przygotowane we współpracy z lokalnym pszczelarzem, którego zadaniem będzie dbanie o pasiekę.

Jak poinformował PAP Mikołaj Jóźwiak z VWP, wykorzystanie części terenów zielonych zakładu pod łąkę miododajną zaproponowali sami pracownicy. W efekcie w okolicy hal pojawiła się m.in. lawenda, zaś pracownicy przygotowali ule dla 25 pszczelich rodzin.

"Pierwszy sezon traktowany jest jako swoisty rozruch – trzymając się terminologii motoryzacyjnej. W kolejnych latach możemy spodziewać się około 40 kg miodu z każdego ula” – powiedział Jóźwiak.

Niestety miód z logo motoryzacyjnej marki nie trafi na sklepowe półki. Przedstawiciel VWP powiedział PAP, że będzie on dostępny wyłącznie w fabrycznej kantynie.

Zakład Volkswagen Crafter we Wrześni jest najnowocześniejszym i jednym z największych z zakładów VW na świecie. Nakłady finansowe w wysokości 800 milionów euro przeznaczone na budowę fabryki oraz jej wyposażenie powodują, że zakład ten jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Koncern w Wielkopolsce posiada cztery zakłady. Od ponad dekady w Poznaniu produkowane są modele VW Caddy i VW Transporter. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu