Polska gospodarka zakładnikiem świata

GN
02-04-2009, 12:49

Polska jest zakładnikiem światowej gospodarki i czegokolwiek byśmy nie zrobili, to nie unikniemy wpływu kryzysu. W  Polsce jesteśmy na początku – mówi Mirosław Gronicki, były minister finansów.

Handel światowy się załamał przez zahamowanie akcji kredytowej – uważa Mirosław Gronicki.

- Bez uzdrowienia sytuacji w sektorze finansowym nie dojdzie do uzdrowienia gospodarki. Załamał się handel światowy, co jest spowodowane zamrożeniem kredytów. A firmy handlowe nie mogą funkcjonować bez kredytu kupieckiego czy obrotowego – mówi Mirosław Gronicki, były wiceminister finansów na Forum Zarządów Spółek Giełdowych, którego patronem jest "Puls Biznesu".

Jego zdaniem, Polska nie ma szans, by być wyspą szczęśliwości.

-  Polska jest zakładnikiem światowej gospodarki i czegokolwiek byśmy nie zrobili, nie unikniemy wpływu kryzysu. W Polsce jesteśmy na początku. Są pierwsze symptomy wskazujące, że sytuacja na świecie się poprawia, a to dobra wiadomość dla Polski, bo oznaczałoby, że wpływ kryzysu na naszą gospodarkę będzie mały. Ale jeśli kryzys na świecie potrwa dłużej, to i my ucierpimy – mówi Mirosław Gronicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polska gospodarka zakładnikiem świata