Polska Grupa Motoryzacyjna pracuje dla Hyundaia

opublikowano: 23-10-2018, 22:00

Fabryki Hyundai Motor Manufacturing Czech i Kia Motors Slovakia zawarły porozumienie o partnerstwie z Polską Grupą Motoryzacyjną (PGM), stowarzyszeniem polskich firm, w którego skład wchodzą m.in. PZL Sędziszów, Pelmet, Magnetix, Novol czy Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

PGM będzie szukać dla producentów aut nowych dostawców części i komponentów. Z przekazanej przez PGM listy Hyundai i Kia wybrały już ponad 20 firm. Przy wyborze pod uwagę brana była bliska lokalizacja zakładów, jakość i konkurencyjność produkowanych części i komponentów oraz możliwość zapewnienia odpowiedniego wolumenu — jest szansa na współpracę także z innymi fabrykami tych marek. Spotkania z przedstawicielami wybranych zakładów odbędą się w połowie listopada w Ostrawie. W 2020 r. Hyundai ma uruchomić w Czechach produkcję pojazdów elektrycznych. Baterie do tego typu pojazdów wkrótce rozpocznie produkować w Kobierzycach pod Wrocławiem koreański LG Chem.

22 Tyle polskich firm, m.in. Sanok Rubber Company, FA Krosno i Groclin, wybrały Hyundai i Kia na nowych poddostawców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane