Polska jadłodajnia w Burton skarcona za brak higieny

AD, Derby Telegraph
opublikowano: 19-11-2014, 14:59

Brytyjscy inspektorzy z tamtejszego odpowiednika Sanepidu byli zszokowani poziomem higieny w polskiej jadłodajni prowadzonej w Burton. Najbardziej przeraził ich biegający po kuchni pies.

Jadłodajnia o nazwie "Polski Dom Kultury" nie otrzymała jednak nakazu zamknięcia ani kary finansowej, ale ustną naganę, najniższą notę w lokalnym rankingu jakości restauracji oraz wezwanie do natychmiastowej poprawy.

Zobacz więcej

DerbyTelegraph.co.uk

Inspektorzy ds. jedzenia z East Staffordshire Borough Council przeprowadzali w lokalu rutynową kontrolę. Oprócz obecności psa na terenie kuchni zanotowali całą listę nieprawidłowego utrzymania higieny, m.in. brudną kuchenkę, brak zlewu do mycia rąk oraz przypadek rozmrażania mięsa w zimnej wodzie przez wiele godzin. Kucharze zostali też przyłapani na niesprawdzaniu dat przydatności do spożycia na zamawianych u dostawców produktach.

Pracownicy i właściciele tłumaczyli się tym, że są organizacją non profit i karmią bezpłatnie ubogich z dzielnicy.

Jeden z nich przyznał anonimowo w rozmowie z dziennikarzami lokalnego Burton Mail, że raport inspektorów jest w zupełności prawdziwy i wyraził nadzieję, że przyspieszy on zmiany w sposobie funkcjonowania lokalu.

Właściciele mają na to tydzień do następnej kontroli.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Derby Telegraph

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Polska jadłodajnia w Burton skarcona za brak higieny