Polska lekarka na czele międzynarodowej organizacji

DI, PAP
opublikowano: 26-05-2018, 19:16

Krakowska lekarka dr Katarzyna Nessler stanęła na czele międzynarodowej organizacji młodych lekarzy rodzinnych Vasco da Gama Movement. Stowarzyszenie skupią ok. 2 tys. młodych medyków z 33 państw świata.

Wyboru nowego szefa Vasco da Gama Movement odbyły się podczas trwającego w Krakowie 23. Kongresu Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych WONCA. Delegaci z 33 państw zdecydowali, że to właśnie Polka z Krakowa stanie na czele organizacji młodych lekarzy rodzinnych.

Katarzyna Nessler, na co dzień lekarz podstawowej opieki zdrowotnej w jednej z krakowskich przychodni, jest m.in. członkiem zarządu głównego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, a od 2014 r. członkiem zarządu i reprezentantem Polski w zarządzie Vasco da Gama Movement. Na swoim naukowym koncie ma kilkadziesiąt referatów prezentowanych na krajowych oraz międzynarodowych konferencjach naukowych.

Nessler zapowiedziała, że dbałość o rozwój naukowy oraz godne warunki ekonomiczne dla młodych medyków będą priorytetami w jej działalności.

Vasco da Gama Movement powstała w 2005 r. Organizacja młodych lekarzy rodzinnych reprezentuje ich interesy na międzynarodowych forach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Polska lekarka na czele międzynarodowej organizacji